Zakładanie ogrodów – Suchy Las

Zakładanie ogrodów w Suchym Lesie to coś, co lubimy najbardziej! Ogród to wyjątkowe miejsce, które przynosi ludziom bardzo potrzebną radość – zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Ludzie wykorzystują swoje ogrody do jedzenia posiłków z rodziną i ćwiczeń, jako miejsca wyciszenia i jako miejsca edukacji. Zasadniczo ogrody są świetnym miejscem do oderwania się od codzienności, ale i spędzania jej w nich!

Nasza usługa zakładania ogrodu zapewni Ci miejsce do aktywności na świeżym powietrzu. Ogród daje możliwość pracy z naturą i podziwiania pięknych mini-krajobrazów. Jednak większość ogrodów wymaga odpowiedniego planowania, zanim będzie można się nimi cieszyć. Ogród to projekt, który wymaga poświęcenia i cierpliwości od osoby, która go tworzy. Nasi specjaliści działają w tej dziedzinie specjalnie dla Ciebie!

Zakładając ogród, należy brać pod uwagę nasłonecznienie, nachylenie terenu, stan gleby i drenaż. Następnie trzeba przygotować miejsce, usuwając niechciane rośliny i chwasty. Tworzymy barierę dla chwastów, rozrzucając kruszony żwir lub ściółkę na odpowiednio przygotowanej glebie. Specjalnie na Twoje życzenie możemy także wykopać dół do sadzenia warzyw czy owoców i dodać materii organicznej, aby poprawić żyzność gleby. Zakładając ogród sprawdzamy poziom wilgotności gleby, aby w razie potrzeby dostosować odpowiedni harmonogram podlewania.

O czym należy pamiętać zakładając ogród?

Decyzja, które rośliny umieścić w ogrodzie, wymaga przemyślenia i konkretnego planowania. Przy wyborze roślin do ogrodu należy wziąć pod uwagę wiele czynników: bogactwo gatunków, sezonowość, poziom pH gleby, teksturę gleby i wysokość nad poziomem morza. Podczas zakładania ogrodu warto dobrać rośliny, które przyciągają pożyteczne owady, takie jak np. pszczoły, co pomaga poprawić jakość ekosystemu. Ponadto staramy się wybierać rośliny tolerujące warunki suszy lub upałów, zależnie od Twoich potrzeb. Warto wspomnieć, że rośliny tolerujące cień mogą zapewnić estetyczne doznania w porach roku, kiedy słońce jest mało widoczne. W ABD ogrody tworzymy przestrzeń dla Twojej przyjemności i dla przyjemności innych, którzy również będą spędzać czas w zaciszu pięknych przestrzeni zewnętrznych. Aby stworzyć cudowny ogród, trzeba być zaangażowanym w realizację celu – niezależnie od tego, czy chodzi o stworzenie spokojnej i pięknej przestrzeni czy nowoczesnego podwórka.

Zależy Ci na założeniu ogrodu w Suchym Lesie? Skontaktuj się z nami, specjalnie dla Ciebie wykonamy projekt i realizację czegoś pięknego! Zapraszamy.