Zakładanie trawników

Zielony, zdrowy i równy trawnik – z rolki lub z siewu

Piękny i zielony trawnik

w Twoim ogrodzie

Firma ABC Ogrody zajmuje się kompleksowym zakładaniem trawników na terenie domów jednorodzinnych, firm i instytucji publicznych. Wykorzystujemy w tym celu trawę z siewu, lub z rolki. Wykonujemy wszelkie prace związane przygotowaniem ziemi, doborem mieszanki traw, siewem oraz montażem automatycznego systemu nawadniania.

Trawnik jest istotnym elementem każdego ogrodu, stanowiąc nawet 40-70% jego powierzchni. Pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale również reguluje temperaturę i wilgotność gleby oraz powietrza w całym ogrodzie. Oddziela od siebie poszczególne strefy ogrodowe. Jest miejscem, w którym możemy organizować imprezy rodzinne lub bawić się z dziećmi w wolnym czasie. Nic więc dziwnego, że poświęcamy mu tak wiele uwagi i troski.

Postaw na doświadczenie

i wiedzę

Aby zapewnić odpowiednie warunki wzrostu trawnika, konieczne jest właściwe przygotowanie podłoża, m.in.: wyrównanie terenu, nawiezienie ziemi i jej spulchnianie, usunięcie gruzu, chwastów i innych zanieczyszczeń. W zależności od nasłonecznienia, warunków glebowych i sposobu użytkowania dobieramy odpowiednią mieszankę traw, która pozwoli cieszyć się zdrowym i soczyście zielonym trawnikiem przez cały rok.

Świadczymy usługę zakładania trawników z siewu i z rolki na terenie Wielkopolski, szczególnie w okolicach miast: Poznań, Piła, Oborniki, Wągrowiec, Szamotuły, Chodzież, Budzyń. Dla każdego klienta wykonujemy indywidualną wyceną, uwzględniającą kompleksową realizację.

Wykonujemy również systemy atutomatycznego nawadniania trawników, które zapewniają optymalne warunki do wzrostu trawnika oraz zmniejszają zużycie wody nawet o 60%.

Zakładanie trawników

z siewu lub z rolki

Zakładanie trawników z rolki jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy w krótkim czasie uzyskać pożądany efekt pięknego, zielonego trawnika. Metoda ta polega na układaniu gotowych pasów darni na przygotowanym wcześniej podłożu, które ściśle do siebie przylegają. Po prawidłowym ich ułożeniu, konieczne jest obfite podlanie trawnika. Czas realizacji jest zdecydowanie krótszy, niż w przypadku siewu, który wynika z braku konieczności oczekiwania na zakorzenienie się i wzrost trawy.

Zakładanie trawników z siewu jest tańszą metodą w porównaniu z gotowymi trawnikami z rolki. Wymaga jednak większego doświadczenia, jest bardziej pracochłonna i czasochłonna. Aby zapewnić optymalne właściwości trawnika, wykorzystuje się mieszanki nasion różnych traw, łączących pożądane przez nas cechy.

Zielony, gęsty i równo przycięty trawnik jest marzeniem każdego właściciela domu. Jeśli chciałbyś poznać szczegóły realizacji oraz otrzymać wyceną założenia trawnika, skontaktuj się z nami. Sprawimy, że Twój piękny i zielony trawnik będzie powodem do dumy.

Zamów

realizację